Velikost textu:   A    A    A

Co bylo a co bude...

Tradiční akce, kde Babinec nemůže chybět
Jaro je v plném proudu, a tak v rámci Dne země jsme opět sbíraly odpadky z příkopů podél silnice spojující obce Mladkov a Vlčkovice a chystáme se jako každý rok na úklid místního hřbitova.
V nedaleké obci jsme při tradičním „stavění májky a pálení čarodejnic“ vystupovaly s našimi tanečky, a tím obohatily jejich kulturní program. Dříve v jejich vesnici také tancovala děvčata, ale o generaci mladší než my, proto jsme je s naším věkovým průměrem dost překvapily a snad dodaly kuráž i seniorkám začít s podobnou aktivitou.

A co nás čeká?
Setkání seniorů v naší obci, kde se s tanečkem předvedeme i našim vrstevníkům. V sousední vesnici slaví výročí vzniku hasičského sboru a opět naším tancem doplníme jejich program. Každý víkend v měsíci květnu se v Mladkově konají na hasičském cvičišti závody a bez Babince se to neobejde – vaříme, pečeme, prodáváme, obsluhujeme, máme zdravotní dozor, apod.
V neděli 7. 6. 2015 plánujeme výlet na Moravu za poznáním kulturních a historických památek, kterého se účastní nejen Babinec, ale všechny členky ČČK i s rodinnými příslušníky. Je to odměna za pomoc při pořádání naší velikonoční zábavy.

Práce je dost i doma na zahrádkách, a tak jsme alespoň do podzimu skončily s pravidelným cvičením, které nahrazujeme občasnými vycházkami po okolí (podle volného času a počasí), které končíme většinou u oblíbeného pivečka.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ