Velikost textu:   A    A    A

Jsme zapojeni  do programu  Aktivní život.

Náš klub tvoří převážně členky Českého červeného kříže. Účastníme se mnoha akcí, které vyplývají z činnosti ČČK, jako jsou přednášky z oblasti zdraví, zdravotní dozor při regionálních hasičských a sportovních soutěžích v Mladkově, zajišťování občerstvení pro účastníky těchto soutěží, úklid příkopů kolem silnic z Mladkova do Vlčkovic v rámci Dne země, zájezdy do okolí, pěší vycházky, cyklovyjížďky, návštěvy kulturních představeních, výstav, apod.  Také nemalým podílem zajišťujeme kulturní  život v naší obci (Pomázková zábava, Pouťové muzicírování, Česko zpívá koledy, apod.). Každoročně pořádáme  charitativní sbírky ošacení, hraček a knih pro Diakonii Broumov.
Na všech aktivitách se domlouváme každý pátek v podvečer v hospůdce u vínečka a pivečka.

A nyní pár vět na vysvětlení vzniku našeho loga: „Babinec z Mladkova … tanečkem to začalo“.
V roce 2005 jsme pořádaly poslední (trochu neúspěšný - díky malé účasti) Babský ples a zrodil se nápad Pomlázkových zábav. O velikonočních svátcích přijíždí do Mladkova a okolí spousta chalupářů, kteří by mohli spolu s místní „omladinou“ zaplnit sál. Nalákaly jsme rovněž naše děti a vnoučata, aby se přišly podívat, co jsme se z tanečního umění naučily. První rok jsme jen stěží překonávaly ostych, a tak jsme vystoupily jen s tanečkem ze známého seriálu Slunce, seno… „Trnky, brnky..“. Tím začala naše každoroční úspěšná předtančení, s kterými jsme již více jak 50krát vystupovaly nejen na našich zábavách, ale i při růných oslavách, setkání ch důchodců, plesích apod. v okolních vesnicích.

A proč BABINEC?
Na tom mají zásluhu mužští, kteří naše setkání komentují: „No, jo, babinec se  schází, copak zase vymyslí…“. Je to sice trochu hanlivý výraz, ale jelikož si ze sebe dovedeme a nejen při tanečku udělat legraci, tak se nám zalíbil a zdomácněl.
Naše heslo, které jsme si půjčily z obalu čokolády zní:  Co lepšího může být,
                                                                                                   než babinec na světě mít :).
                                                                                                   Dáming, kávička, chechtání,
                                                                                                   Vždyť to je životní poslání.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE